Cancun

našima očima...

Nepřebíráme léta staré texty z propagačních brožur a katalogů, ale po 20ti letech si troufnu na subjektivní názor.

Po velkém hurikánu na podzim 2005 jsme všem zájemcům o toto letovisko doporučovali jakékoliv jiné místo na Riviera Maya. Zničené, nebo poškozené hotely, absence pěkných pláží, zdevastovaný mangrovový les v laguně  a hlavně počátek generální obnovy většiny hotelů na téměř 26 km dlouhé hotelové zóně. Přírodní poměry se nezměnily, východní pobřeží Yucatánského poloostrova je omýváno úžasným Karibským mořem a teplota vzduchu jen zřídka klesá pod 25°C, ale bylo jasné, že stavební ruch jen tak neskončí.

Asi po 5 letech budování bylo téměř hotovo. Cancun zářil novotou, hotely vyrostly do výšky i do šířky, ve větru se vlnily nově vysazené palmy a turistický průmysl se v tomto nejlepším letovisku světa roztočil na plné obrátky. Zbývalo poslední, totiž dodělat pláže...

Většina bělostného písku na nich byla kdysi navezena, takže přírodní živly si krajinu upravily podle sebe a většinu písku zase „odklidily“. Nyní už je zpátky, velkoryse široké pláže se málokdy zaplní lidmi (velká část hostů dává přednost hotelovým bazénům) a umožňují dokonalou relaxaci u Karibiku.

Takže komu bychom Cancun doporučili? Všem, kdo vyhledávají městský charakter rekreace, výjimečnou nabídku restaurací a noční život s tropickou atmosférou. Velké a moderní hotely poskytují veškeré pohodlí, většina z nich se nachází na překrásné východně orientované pláži, kde vás nic neomezuje v dlouhých procházkách.  Hotelovou zónou se line zelení udržovaná stezka, ideální pro ranní jogging, projížďku na kole či kolečkových bruslích. Pro hráče golfu je v okolí několik 18ti jamkových hřišť navržených profesionály, takže mohou klidně strávit celou dovolenou na greenu. Linkové autobusy vás snadno dopraví do „El Centro“ dnes téměř miliónového města Cancunu, kde tou nejzajímavější zábavou budou místní lidé a jejich pohostinnost. Dát si zde dobrou kávu, místní pivo, nebo porovnávat kvalitu kubánských a mexických doutníků vydá na nejeden večer.

Ať už zvolíte jakýkoliv z hotelů, které jsme pro vás vybrali a vyzkoušeli, všechny mají něco společného. Kromě unikátní polohy u moře nabízejí vysoký standard ubytování, opravdu vynikající stravování s programem All Inclusive, klidnou a přátelskou atmosféru a vždy za nejlepší cenu.

Vybrané hotely v Cancúnu

  • Hyatt Zilara ******
  • Gran Caribe Resort*****
  • Park Royal Cancún****
  • Holiday Inn Cancún Arenas ****
  • Flamingo Cancún ****
  • Ocean Hotel ***

 

praktické informace pro pobyt

AKTUÁLNĚ
V Mexiku zažívají zvýšený zájem turistů domácích i zahraničních.

Proto stále hledáme nová, neotřelá místa pro poznávací okruhy a zajímavé hotely u moře pro ty, kteří chtějí odpočívat. Aktuálně máme nové, až o 25% nižší ceny pro oblast Karibiku.
Mexico však má navíc nádherné pobřeží Tichého Oceánu. Poznejte jeho nejkrásnější zátoky s námi a napište si o nejlepší nabídku!

Hotel Dreams Huatulco*****
Ohlasy

Renata Ž.: vše proběhlo bez problémů. Hotel Dreams je úplně perfektní. Děkujeme za doporučení.

Stáňa M.: Zájezd byl nádherný. Vše bylo ok hlavně díky Milanovi Štěpánkovi, který byl opravdu bezva průvodce a parťák. Vše vyšlo, počasí bylo perfektní, moře nádherné zejména pod hladinou, jídlo vynikající, památky a příroda fascinující atd.

Stanislav Š. děkujeme za hotel Los 40 Caňones, Mahahual je úžasné místo!

Martina K.: Ještě jednou bych ráda poděkovala - samozřejmě i jménem Jindry - za krásné zážitky. Prohlížím fotky - nasekala jsem jich 1500 a je mi líto při jejich třídění jakoukoliv smazat.

Počet návštěv
259366