Za poklady Mexika

CHIHUAHUA • BAJA CALIFORNIA • VELRYBY • MOTÝLI • TAXCO • XOCHICALCO

 Velký okruh Mexikem je klasikou, která se musí vidět, ale když chcete poznat víc, pojeďte s námi na sever. Milovníci přírody ocení unikátní program, který nabízí putování monumentálním měděným kaňonem s indiány kmene Tarahumarů, pozorování velryb s mláďaty „na dotek“ v zátokách poloostrova Baja California a procházky po nekonečných plážích Tichomořského pobřeží. Zimoviště motýlů Manarchy stěhovavého v horách centrálního Mexika, „stříbrné“ město Taxco a památky aztécké kultury. Divoká příroda, bezprostřední kontakt s lidmi a živočichy v jejich přirozeném prostředí nabídne velké množství nevšedních a hlavně autentických zážitků.

1.     den Odlet z Prahy. Přílet do Mexiko City ve večerních hodinách, poté ubytování v hotelu , nocleh.

2. den ráno přes město Toluca do biosférické rezervace Santuario Mariposa, kde v zimním odobobí přilétají po milionech motýli Monarchové, aby zde po téměř 4000 km dlouhém letu z USA a Kanady přezimovali. Do jejich blízkosti se dostaneme na hřbetu koní, nebo cca hodinovou procházkou. Další zastávkou na cestě do "stříbrného“ města Taxco bude starobylé Teotenango, posvátné město založené asi před 1500 lety s pyramidovými platformami, paláci a hřištěm na míčovou hru. Večer se ubytujeme ve stylovém hotelu v blízkosti centra jednoho z nejmagičtějších mexických měst.

3. den  po dopolední prohlídce Taxca navštívíme UNESCO chráněné, nádherné a přesto málo navštěvované archeologické naleziště Xochicalco, poté zastavíme v romantickém uměleckém městečku  Tepoztlán obklopeném krásnými horskými scenériemi, v podvečer návrat do hlavního města, nocleh.

4. den  po snídani prohlídka zajímavostí jednoho z největších měst na světě. Metropolitní katedrála, pozůstatky obřadních staveb Aztéků Tempo Mayor, prezidentský palác Palácio Nacional, kde jsou k vidění slavné nástěnné malby Diega Rivery. Odpoledne transfer na letiště a přelet do města Chihuahua. Transfer do hotelu, prohlídka centra a obchodů s kovbojskými botami a klobouky.

 5. den ráno odjezd pohodlným „raritním“ vlakem „El Chepe“, jehož plošiny mezi vagóny a nízká rychlost nabízejí jedinečnou možnost k pozorování okolní a fotografování. Naše první zastávka městečko Creel, které leží poblíž gigantického kaňonu Barranca del Cobre. Odpoledne, ubytování a výlet k vodopádům.

6. den celodenní poznávání okolních krás a zajímavostí, skalních a lesních unikátů. Cílem  bude jezero Arareco, bizardní skalní útvary v údolí hub a údolí jeptišek, indiánské osady, to vše v nádherné horské krajině, kterou osídlili indiáni Tarahumaras. Nocleh v hotelu na hraně kaňonu.

7. den Divisadero, procházky a božské výhledy na Měděný kaňon. Hlavní atrakcí dne však může být fakultativní výlet lanovkou, nad hlubokými propastmi, nebo „Zip Line“ – nejdelší lanový skluz na světě s délkou 2650m.

8. den dopoledne ještě procházka po „hraně“ kaňonu, potom na vlak a pokračování horskou krajinou po železnici budované 100 let, 70 tunelů a 40 mostů napovídá o kráse a rozervanosti krajiny. Cestou klesneme z 2300 m.n.m. téměř na úroveň hladiny Cortézova moře, stát Sinaloa. Konečná stanice je ve městě Los Mochis, ubytování v historickém centru.

9. den po snídani prohlídka historického centra města, přesun na letiště a krátký přelet  do La Paz na poloostrově Baja California, ubytování v blízkosti centra města. Dle časových možností návštěva některé z nedalekých pláží ať už ke koupání nebo fotografování úžasných scenerií nebo procházka po kolonádě v La Paz. Podle aktuálních klimatických podmínek rozhodne průvodce o realizaci jednotlivých výletů viz další dny.

10. den Fakultativní lodní výlet k pozorování mořského života, ptactva, lvounů, delfínů i velryb okolo útesů ostrova Isla Espiritu Santo. Jedinečná příležitost ke šnorchlování, nebo plavání s hravými lachtany, odpočinek s lehkým obědem (mořské plody) v malebné zátoce.

11. den Celodenní výlet do Todos Santos – malé bohémské městečko s uměleckou komunitou na pobřeží Tichého oceánu. Okolní pláže s obrovskými příbojovými vlnami vybízejí  k procházkám, ty chráněné skýtají možnost koupání, nebo také pozorování velryb. Nevynecháme kávičku ve slavném Hotelu California z megahitu kapely Eagles.

12. den Celodenní výlet k Bahía Magdalena, kde se každoročně v lednu a únoru rodí stovky osmisetkilových mláďat plejtváka šedého. Několikahodinové cestování stojí určitě za to, hornatá krajina posetá kaktusy a  potom fakultativně ve člunech na dotek k obrovským kytovcům, kteří v bezpečných vodách zátoky učí své potomky v prvních týdnech života základním životním návykům.

13. den Téměř opuštěné, neuvěřitelně romantické pláže v okolí La Paz nabízejí fotogenické scenérie, procházky po písku nebo po kotníky ve vodě, pozorování mořské hladiny- objeví se další velryby??, koupání, šnorchlování nebo procházky zakončíme při zapadajícím slunku a pak dobrou večeří v některé rybářské baště!

14. den dopoledne výlet přes horský hřeben k Bahia de los Suenos, návštěva unikátní restaurace se sbírkou vláčků bláznivého amerického miliardáře, poté přesun na letiště a v poledne odlet přes Mexico City do Prahy .

15. den Přílet do Prahy/ Bratislavy ve večerních hodinách.

 

Cena 105.500,- Kč zahrnuje:

ubytování cestou 13x v hotelech kategorie 3*

13x snídaně

2x oběd

2x večeře

veškeré pozemní transfery

výlet motýli Monarcas

letenka Mexico City – Chihuahua

jízdenka vlakem El Chepe

letenka Los Mochis – La Paz

3 celodenní výlety La Paz

letenka La Paz – Mexico City

služby česky mluvícího průvodce

 

Cena zájezdu nezahrnuje:

obědy a večeře mimo popsané

Creel: výlet k vodopádu 20,-USD

Divisadero: lanovka 30,-USD, zip line 50,-USD

La Paz: plavání s velrybími žraloky 50,-USD, ostrov Espiritu Santo 100,-USD, výlet na velryby 35,-USD

vstupy do muzea, rezervací a archeologické zóny

spropitné

vše co není výše specifikováno

 

 

PS: Chihuahua není jen plemeno psa ...

Fotogalerie: 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
90
91
92
93
94
95
951
96
97
98
99
991
992
993
994
995
996
AKTUÁLNĚ
V Mexiku zažívají zvýšený zájem turistů domácích i zahraničních.

Proto stále hledáme nová, neotřelá místa pro poznávací okruhy a zajímavé hotely u moře pro ty, kteří chtějí odpočívat. Aktuálně máme nové, až o 25% nižší ceny pro oblast Karibiku.
Mexico však má navíc nádherné pobřeží Tichého Oceánu. Poznejte jeho nejkrásnější zátoky s námi a napište si o nejlepší nabídku!

Hotel Dreams Huatulco*****
Ohlasy

Renata Ž.: vše proběhlo bez problémů. Hotel Dreams je úplně perfektní. Děkujeme za doporučení.

Stáňa M.: Zájezd byl nádherný. Vše bylo ok hlavně díky Milanovi Štěpánkovi, který byl opravdu bezva průvodce a parťák. Vše vyšlo, počasí bylo perfektní, moře nádherné zejména pod hladinou, jídlo vynikající, památky a příroda fascinující atd.

Stanislav Š. děkujeme za hotel Los 40 Caňones, Mahahual je úžasné místo!

Martina K.: Ještě jednou bych ráda poděkovala - samozřejmě i jménem Jindry - za krásné zážitky. Prohlížím fotky - nasekala jsem jich 1500 a je mi líto při jejich třídění jakoukoliv smazat.

Počet návštěv
259339