X-Trail aneb Poklady přírody

BARRANCA DEL COBRE • BAJA CALIFORNIA  • MEXICO CITY • POPOCATEPETL   •TAXCO• ACAPULCO

Přeneseme vás z šedivé zimy do sluncem zalitého Mexika. Tuto poznávací cestu zaměříme na vybrané lokality středního a severního Mexika v kombinaci, kterou nenabízí žádná jiná cestovní kancelář a jak ji pro Vás připravil milovník této země, cestovatel Vít Sojka. Fotografové, gurmáni a nároční turisté si zde užijí každý okamžik. Romantika na železnici, gigantický Měděný kaňon, indiáni Tarahumarové, pozorování rodících a pářících se velryb na endemitském poloostrově Baja California a procházky po nekonečných plážích Tichomořského pobřeží. Horské scenérie a památky centrálního Mexika, motýli  „stříbrné“ město Taxco a závěr letovisko Acapulco, s garancí teplého a slunečného počasí.

Ne 04. 2.  Odlet z Prahy. Přílet do Mexiko City ve večerních hodinách, poté ubytování v hotelu , který leží v historickém centru města.

Po 05. 2. Po snídani prohlídka historických zajímavostí jednoho z největších měst na světě. Metropolitní katedrála, pozůstatky obřadních staveb Aztéků Tempo Mayor, prezidentský palác Palácio Nacional, kde jsou k vidění slavné nástěnné malby Diega Rivery. Podle časových možností ještě do čtvrti Coyoacán s velmi zajímavým muzeem světově proslavené malířky Fridy Kahló „La Casa Blue“. Transfer na letiště a odpolední přelet do města Chihuahua. Transfer do hotelu, prohlídka centra a obchodů s kovbojskými botami a klobouky.

Út 06. 2. brzo ráno odjezd pohodlným „raritním“ vlakem „El Chepe“, jehož plošiny mezi vagóny nabízejí jedinečnou možnost k pozorování okolní a fotografování. Naše zastávka: Divisadero, které leží poblíž gigantického kaňonu Barranca del Cobre. Odpoledne, ubytování a výlet do přírody plné borovic k unikátní lanovce přes kaňon.

St 07. 2. celodenní pestrý program po okolních přírodních- vodních, skalních a lesních unikátech,  džípem (jezero Arareco, bizardní skalní útvary v údolí hub a údolí jeptišek, indiánské osady, to vše v nádherné horské krajině zabydlené indiány Tarahumaras)

Čt 08. 2. od rána ještě vyhlídky na „hraně“ kaňonu, potom pokračování vlakem horskou krajinou po železnici budované 100 let, 70 tunelů a 40 mostů napovídá o kráse a rozervanosti krajiny. Cestou klesneme z 2300m.n.m. až na úroveň hladiny Cortézova moře, stát Sinaloa. Konečná stanice je ve městě Los Mochis, ubytování v historickém centru.

Pá 10. 2. po snídani prohlídka historického centra města, přesun na letiště a krátký přelet  do La Paz na poloostrově Baja California, ubytování v blízkosti centra města. Dle časových možností návštěva některé z nedalekých pláží ať už ke koupání nebo fotografování úžasných scenerií nebo procházka po kolonádě v La Paz. Podle aktuálních klimatických podmínek v La Paz rozhodne průvodce o realizaci jednotlivých výletů na další dny.

So 11. 2.  Fakultativní lodní výlet k pozorování mořského života, ptactva, lvounů, delfínů i velryb okolo útesů ostrova Isla Espiritu Santo. Jedinečná příležitost ke šnorchlování, nebo plavání s hravými lachtany, odpočinek s lehkým obědem (mořské plody) v malebné zátoce.

Ne 12. 2. Celodenní výlet do Todos Santos – malé bohémské městečko s uměleckou komunitou na pobřeží Tichého oceánu. Okolní pláže s obrovskými příbojovými vlnami vybízejí  k procházkám, ty chráněné skýtají možnost koupání, nebo také pozorování velryb. Nevynecháme kávičku ve slavném Hotelu California z megahitu kapely Eagles.

Po 13. 2. Celodenní výlet do zátoky Magdalena, kde se každoročně v lednu a únoru rodí stovky osmisetkilových mláďat plejtváka šedého. Několikahodinové cestování stojí určitě za to, hornatá krajina posetá kaktusy a  potom ve člunech na dotek k obrovským kytovcům, kteří v mělkých vodách učí své potomky v prvních týdnech života základním životním návykům.

Út 14. 2. Dopoledne ještě u moře, pro zájemce možnost plavání s velrybími žraloky, kteří se zde vyskytují celoročně, jako v jedné z opravdu mála lokalit na světě. Transfer na letiště odpolední let do Mexico City. Transfer na hotel, podvečerní program v centru města.

St 15. 2. Ráno vyjedeme přes město Toluca do horské oblasti, kde právě v tuto roční dobu přilétají po milionech světoznámí motýli Monarchové, aby se zde po  5000km dlouhém letu z USA a Kanady pářili. Až do jejich blízkosti v nadmořské výšce 2700m se dostaneme na hřbetu koní nebo cca hodinovou procházkou. Další zastávkou na cestě do "stříbrného“ města Taxco bude starobylé Teotenango, posvátné město založené asi před 1500 lety s pyramidovými platformami, paláci a hřištěm na míčovou hru. Večer se ubytujeme ve stylovém hotelu v blízkosti centra jednoho z nejkouzelnějších mexických měst.

Čt 16. 2. Dopoledne ještě strávíme v centru města, vyvrcholení stříbrné horečky, ale také prohlídka pestré tržnice s ovocem a květinami. Odpoledne nás čeká přejezd do slavného letoviska Acapulco na břehu Tichého oceánu. Ubytování na pláži „Zona Dorada“ kolem které stojí většina elegantních hotelů.

Pá 17. 2. Dva dny jako stvořené pro hvězdy. Překrásná přírodní zátoka se těší stabilní přízni slunečného počasí. Politici, narkobaroni a hvězdy mezinárodního show businessu mají svá luxusní sídla na vytesaných terasách strmých útesů. Lesk letoviska světové třídy, ale soumrakem nekončí, naopak. S vycházejícími hvězdami začíná i noční život v restauracích, barech a diskotékách.

So 18. 2. K atrakcím Acapulca patří světově proslulá La Quebrada - představení "clavadistas", mladých mužů, kteří se vrhají do vln oceánu z téměř 30ti metrové výšky. Projížďka lodí po zátoce v kombinaci se šnorchlováním ve dne, nebo mexickou hudbou k tanci po setmění také stojí za to.

Ne 19. 2. Loučení s oceánem, odhlášení z hotelu a cesta k méně známému, UNESCO chráněnému starobylému městu Xochicalco. Zde se před tisíci lety sešli zástupci Mayů, Zapoteků a možná i Azteků, aby sjednotili své kalendáře. Slavná observatoř a další pyramidy se rozprostírají na více jak 10 kilometrech čtverečních. Odpoledne zastávka v příjemném městě Cuernavaca a pak už na letiště v hlavním městě. Večerní let do Evropy.

Po 20. 2. Návrat do Prahy

 

Cena 117.600,- Kč zahrnuje:

let Mexico City – Chihuahua

let Los Mochis – La Paz

let La Paz – Mexico City

veškeré pozemní transfery

ubytování cestou 12x v hotelech kategorie 4*

13x snídaně

2x oběd

2x večeře

drink v hotelu California

ubytování  Acapulco  2 noci  hotel 5*

jízdenka vlak El Chepe

3 celodenní výlety La Paz

výlet Divisadero, lanovka

výlet motýli Monarcas

vstupné la Quebrada

služby česky mluvícího průvodce

spropitné

 

Cena zájezdu nezahrnuje:

obědy a večeře mimo výše uvedených

výlet plavání s velrybími žraloky 50,-USD

výlet Espiritu Santo 90,-USD

příplatek za jednolůžkový pokoj: 22.000,-

vše co není výše specifikováno

 

PS: Chihuahua není jen plemeno psa ...

Fotogalerie: 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
90
91
92
93
94
95
951
96
97
98
99
991
992
993
994
995
996
Speciální letní nabídka
Využijte výrazné slevy až 28% pro pobyt v luxusních hotelích AM Resorts, na letní a podzimní sezónu. Volejte nebo pište pro konkrétní nabídku a cestujte s námi na mexickou Riviera Maya.
Sleva platí na pobyty do 31. října 2018.
Hotel Zoetry*****
Isla Mujeres, Mexiko
Celou nabídku hotelů v akci najdete v sekci Luxus Line
Ohlasy

Renata Ž.: vše proběhlo bez problémů. Hotel Dreams je úplně perfektní. Děkujeme za doporučení.

Stáňa M.: Zájezd byl nádherný. Vše bylo ok hlavně díky Milanovi Štěpánkovi, který byl opravdu bezva průvodce a parťák. Vše vyšlo, počasí bylo perfektní, moře nádherné zejména pod hladinou, jídlo vynikající, památky a příroda fascinující atd.

Stanislav Š. děkujeme za hotel Los 40 Caňones, Mahahual je úžasné místo!

Martina K.: Ještě jednou bych ráda poděkovala - samozřejmě i jménem Jindry - za krásné zážitky. Prohlížím fotky - nasekala jsem jich 1500 a je mi líto při jejich třídění jakoukoliv smazat.

Počet návštěv
138341