Mexiko-Belize-Guatemala-Honduras

Řízená degustace 4 latinskoamerických zemí nabízí efektní mayské památky, nádherná místa karibského pobřeží, slavná koloniální města, rozmanitou přírodu různých klimatických pásem a hlavně přirozený kontakt s příjemným životním stylem latinsko-amerických zemí, jejich lidmi a výbornou kuchyní. Chybět nebude ani čas na odpočinek a osvěžení ve sladkých vodách Rio Dulce, či koupání v jedinečném Karibiku.

PROGRAM

1. den: odlet z Prahy v dopoledních hodinách. Přílet do Cancunu v podvečer místního času, transfer a ubytování v hotelu.

 

2. den: snídaně, přesun na Chichen Itza - novodobý div světa, centrum mayské kultury, archeology považováno za jednu z nejpokročilejších v Americe. Tajuplné místo uprostřed Yucatánu je výjímečné prolínáním stavebních slohů. Rozsáhlému aerálu dominuje skvostná pyramida Kukulkan, svatyně bojovníků, observatoř a palác jeptišek. Obětní cenote napoví, jak to bylo s obětováním lidí různým bohům. Oběd nabídne příležitost ochutnat Yukatánskou kuchyni. Odpoledne cesta do Tulumu se zastávkou ve Valladolidu.

 

3. den: snídaně, relax na pláži. Bílý “klimatizovaný” písek, slunce, koupání v blankytných vodách Karibského moře a odpočinek ve stínu palem. Pro aktivnější příležitost domluvit šnorchlování, nebo potápění u nedalekých korálových útesů. Během dne individuálně prohlídka přilehlých pyramid Tulum, malé rozsahem, ale atraktivní svojí polohou. Večer do výborné restaurace s nabídkou masa a mořských plodů.

 

4. den: snídaně, transfer do Chetumal, odpolední plavba do Belize na atol  Caye Caulker. Malý ostrůvek s karibskou směsicí obyvatel a průměrnou roční teplotou 28°C je oblíbenou turistickou destinací od 70. let, kdy cestu do odlehlejších destinací prošlapávali dalším cestovatelům Hippies.

 

5. den: po snídani celý den na ostrově, kde všude dojdete pěšky. My jsme ale přijeli kvůli opravdu exklusivnímu výletu (fakultativně) na vyhlášené korálové útesy. Skvělá možnost bezpečného šnorchlování u barevných korálových zahradách s hejny ryb a rejnoků, želvami a pro nás neškodnými “kočičími žraloky”. Zájemcům možno zajistit potápěcí expedici do světoznámé Blue Hole mezi žraloky kladivouny. Co takhle langustu k večeři?

 

6. den: snídaně, trajekt na pevninu, procházka bývalým hlavním městem Belize City, řídce osídleného státu Belize, dále cestou do Guatemaly návštěva jedné z nejhezčích malých ZOO na světě, orientované pouze na původní místní faunu.

Večer příjezd do Flores, základny k návštěvě nejvýznamnější mayské archeologické zóny Tikal.

 

7. den: snídaně, Tikal – monumentální Máyské archeologické naleziště. Charakteristické 70 metrů vysoké, štíhlé pyramidy vykukují nad okolní bujnou džungli jako stvořenou k pozorování opic, tukanů a papoušků ve volné přírodě. Fakultativně cestování v korunách stromů – canopy tour. Odpoledne unaveni pochodováním v džungli a lezením po starých chrámech přesun 4h nenáročným terénem do přírodního ráje Rio Dulce.

 

8. den: snídaně, příjemný den v lůně tropů, koupání a pozorování kolonií vodního ptactva. Fakultativně výlet po klidné hladině řeky krásnou přírodní scenériíí až do pobřežního Livingstonu. Neopakovatelná atmosféra karibského městečka a indiánských komunit žijících na vodě.

 

9. den: Dopoledne cesta do Hondurasu, cestou zastávka na babánové plantáži, případně Quirigua. Odpoledne příjezd do města Copán Ruinas s dlážděnými uličkami a příjemnou venkovskou koloniální atmosférou. Společná prohlídka města.

 

10. den: snídaně, návštěva další Máyské perly - centra Copán, s množstvím dochovaných soch a plastik, Odpolední přejezd zpět do Guatemaly, do horského městečka Cobán v samotném středu Guatemalského pohoří, turisty dosud málo navštěvované hornaté zemědělské oblasti.

 

11. den: po snídani návštěva nároního parku Biotopo Quetzal. Procházka mlžným pralesem s množstvým bystřin, ale hlavně pozorování posvátného ptáka máyů v jeho přirozeném prostředí. Odpoledne 5,5 h. (210 km) přes Chichicastenango do Panajachel u legendárního jezera Atitlan

 

12. den: snídaně snídaně s nádherným výhledem na jezero, obklopené sopkami a domorodými vesnicemi s pestrobarevnými trhy zemědělských plodin a textilu. Fakultativně panoramatická plavba lodí do několika různorodých vesnic na břehu jezera, včetně přechodu mezi dvěma z nich s fantastickými výhledy na jezero a ochutnávkou jedné z nejskvělejších káv pod vulkánem San Pedro a návštěvou trhů v legendární vesnici Santiago.

 

13. den: snídaně, přejezd do Antigua Guatemala, prohlídka ikonického centra země. Můžeme obdivovat pomíjivost krásy koloniální architektury, poznamenané  silnými zemětřeseními. Spousta pestrých obchůdků, stylových restaurací na oběd a výtečnou kávou. Okolní vulkány Agua, Fuego, a Acatenango.

Fakultativně výlet na na aktivní sopku Pacaya,

 

14. den: snídaně po O transfer na letiště v Guatemala City odlet

 

15. den: návrat do Prahy v odpoleních hodinách

 

cena: 82.900,-Kč

 

Příplatek za singl 9.500,-Kč      

 

v ceně:

- 13 nocí ubytování v hotelu 3*

- 13x snídaně

- lodní lístek Chetumal – Caye Caulker – Belize City

- doprava vlastním autokarem/autobusem 1. - 14. den

- doprovod a služby českého průvodce

- služby místního průvodce

 

v ceně není: letenka pro průvodce, strava mimo snídaně, vstupy a fakultativní výlety, hraniční poplatky, spropitné pro řidiče 1Usd / os/den, spropitné pokojským a bagážistům

 

Fotogalerie: 

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Baracuda
AKTUÁLNĚ
V Mexiku zažívají zvýšený zájem turistů domácích i zahraničních.

Proto stále hledáme nová, neotřelá místa pro poznávací okruhy a zajímavé hotely u moře pro ty, kteří chtějí odpočívat. Aktuálně máme nové, až o 25% nižší ceny pro oblast Karibiku.
Mexico však má navíc nádherné pobřeží Tichého Oceánu. Poznejte jeho nejkrásnější zátoky s námi a napište si o nejlepší nabídku!

Hotel Dreams Huatulco*****
Ohlasy

Renata Ž.: vše proběhlo bez problémů. Hotel Dreams je úplně perfektní. Děkujeme za doporučení.

Stáňa M.: Zájezd byl nádherný. Vše bylo ok hlavně díky Milanovi Štěpánkovi, který byl opravdu bezva průvodce a parťák. Vše vyšlo, počasí bylo perfektní, moře nádherné zejména pod hladinou, jídlo vynikající, památky a příroda fascinující atd.

Stanislav Š. děkujeme za hotel Los 40 Caňones, Mahahual je úžasné místo!

Martina K.: Ještě jednou bych ráda poděkovala - samozřejmě i jménem Jindry - za krásné zážitky. Prohlížím fotky - nasekala jsem jich 1500 a je mi líto při jejich třídění jakoukoliv smazat.

Počet návštěv
259356