Nicaragua a Costa Rica

PROGRAM:

1. den: přílet do Managuy, přejezd do hotelu, dle časových možností procházka v centru.

2. den: transfer do Matagalpy, ubytování v hotelu Selva Negra. Tento den pojedeme do hor severní Nikaraguy a cestou zastavíme v Chaquitillo komunitě s lokálním muzeem předkolumbovského umění a indiánskými suvenýry. Poté vjedeme do mlžného pralesa Selva Negra, jehož jméno mu dali němečtí kolonizátoři podle německého Černého Lesa.

3. den: Matagalpa, Coffee Tour, procházka po mlžném pralese, přenocování v hotelu Selva Negra. Během návštěvy kávových plantáží se dozvíme vše o tomto, pro Nikaraguu tak důležité a po celém světě známé plodině a odpoledne budeme na vlastní pěst poznávat a fotografovat přírodu na stezkách v Selva Negra.

4. den: transfer do Leónu, zastávka u horkých bahenních pramenů San Jacinto, nocleh v hoteu v Leónu. Čeká nás cesta do koloniálního města León přes ovocné a zeleninové plantáže u Sebaca a dále zastávkou na lávových polích San Jacinto, kde uvidíme asi 20 malých kráterů s vroucím různobarevným bahnem, zvanými "Los Hervideros de San Jacinto", odpoledne prohlídka úžasného koloniálního dědictví jménem León.

5. den: fakultativně výběr ze čtyř polodenních výletů, nocleh v hotelu v Leónu.

- Sopka Cerro Negro (1/2 denní výlet)

Vystoupat na tuto sopku je úžasný zážitek. Tento aktivní vulkán, nejmladší na západní polokouli je "pouze" 650 metrů vysoký a celý pokrytý sopečným popelem a kamením skýtá ze svého vrcholku nádherný pohled na řetěz sopek Los Maribios. Zde byl také vytvořen rychlostní světový rekord ve sjezdu na horském kole.

- City tour León (1/2 denní) To nejlepší, co můžete poznat z koloniální Nikaraguy.

- León Viejo a jezaro Xolotlán (1/2 denní výlet) León Viejo, starý León byl původně hlavním městem Nikaraguy a v roce 2000 jej UNESCO zařadilo mezi světové kulturní památky.

- Juan Venado ostrovní přírodní rezervace (1/2 denní výlet) Jeden z nejúžasnějších přírodních zážitků které Nikaragua nabízí. Lodí mezi mangrovy, pozorování exotického ptactva a ostatní zvěře, závěr výletu je na panenské pláži s možností koupání.

6. den: přejezd do Granady, návštěva sopky Masaya , Masaya market & Laguna de Apoyo vyhlídka, přenocování v hotelu v Granadě. Tento den cestou do Granady nabízí hned několik aktivit:

- Aktivní sopka Masaya

- Masaya suvenýrový trh

- Vyhlídkové místo Laguna de Apoyo

- La Catarina, pestrobarevná vesnička plná květin

Pozdě odpoledne dojedeme do Granady, města které založili Španělé již v roce 1524

7. den: fakultativní výlety okolo Granady, nocleh v hotelu v Granadě.

- City Tour Granada (3 hodiny) Třeba na voze taženém koňským spřežením

- Lodní výlet Las Isletas (2,5 hod. výlet) lodí mezi 365 ostrůvků, stvořených erupcí sopky Mombacho s možností koupele a pozorování vodního ptactva.

- Sopka Mombacho (1/2 denní výlet) pojedeme do národního parku sopky Mombacho, která je pokryta primárním deštným tropickým pralesem a po dobře udržovaných stezkách vystoupáme různými vegetačními pásmy až ke kráteru. Odměnou bude kouzelná vyhlídka na stovky ostrovů a Granadu.

8. den: přejezd do Kostariky, ubytování v Canyon de la Vieja Lodge v Rincon de la Vieja. Tady si užijeme další přírodu, protože v blízkosti jsou hned dva národní parky. Santa Rosa a Rincon de la Vieja.

9. den: výlety dle výběru, nocleh v Rincon de la Vieja. Zde bude dost času na kratší I delší pochody do národních parků, jízdu přírodou na koni, Canopy Tour (2 tratě), nebo pobyt v sopečné bahenní lázni.

10. den: přejezd do La Fortuna, nocleh v hotelu Lomas del Volcán v La Fortuně. Úžasný konus sopky Arenal a na úbočí jen 7 km od kráteru, hotel Lomas de Volcán je situován v kouzelné tropické zahradě s faunou a flórou deštného pralesa.

11. den: výlety dle výběru, nocleh v hotelu Lomas del Volcán. Toto místo vám opět nabízí celou řadu aktivit v panenské přírodě. Můžete si zvolit některý z půldenních nebo celodenních výletů, jako výstup po úpatí sopky k lávovým polím, nebo se vést na hřbetu koní k majestátním vodopádům.

12. den: cesta ke Karibiku, do Puerto Viejo, nocleh v hotelu Casa Carmona. Užijte si nádherný Karibik a jeho atmosféru! Hotel a jeho okolí je úžasným příkladem ekoturistiky přímo na pláži

13. den: volný den , noc v Casa Camarona. Bílá pláž, průzračné moře a deštný prales okolo. Koupání, šnorchlování, výlety do přírody, každý podle svého, noční život s karibskými rytmy a černošským obyvatelstvem nemá chybu.

14. den: přejezd do San José. Nocleh v centru. Krásnými horskými sceneriemi až do hlavního města, dle časových možností krátká city tour.

15. den: transfer na San José International Airport.

 

Fotogalerie:

cat
cra
kolibr
kvet
leguan
nam
nico1
nico10
nico11
nico12
nico2
nico3
nico4
nico5
nico6
nico7
nico8
nico9
playa
rec
zaba
AKTUÁLNĚ
Pro vstup do Mexika stačí kromě imigračního formuláře vyplnit „Dotazník pro identifikaci rizikových faktorů u cestujících“ na následujícím odkazu:

https://afac.hostingerapp.com

V Mexiku jsou otevřena muzea, pláže, archeologické zóny, hotely a restaurace.  Vše za podmínek dodržování hygienických zásad.

Proto stále aktualizujeme aktualizujeme poznávací okruhy pro cestovatele a hotely u moře pro ty, kteří chtějí odpočívat. Aktuálně máme nové, až o 35% nižší ceny pro oblast Karibiku.
Mexico však má navíc nádherné pobřeží Tichého Oceánu. Poznejte jeho nejkrásnější zátoky s námi a volejte pro nejlepší nabídku!

Hotel Dreams Huatulco*****
Ohlasy

Renata Ž.: vše proběhlo bez problémů. Hotel Dreams je úplně perfektní. Děkujeme za doporučení.

Stáňa M.: Zájezd byl nádherný. Vše bylo ok hlavně díky Milanovi Štěpánkovi, který byl opravdu bezva průvodce a parťák. Vše vyšlo, počasí bylo perfektní, moře nádherné zejména pod hladinou, jídlo vynikající, památky a příroda fascinující atd.

Stanislav Š. děkujeme za hotel Los 40 Caňones, Mahahual je úžasné místo!

Martina K.: Ještě jednou bych ráda poděkovala - samozřejmě i jménem Jindry - za krásné zážitky. Prohlížím fotky - nasekala jsem jich 1500 a je mi líto při jejich třídění jakoukoliv smazat.

Počet návštěv
228756