Nicaragua a Costa Rica

PROGRAM:

1. den: přílet do Managuy, přejezd do hotelu, dle časových možností procházka v centru.

2. den: transfer do Matagalpy, ubytování v hotelu Selva Negra. Tento den pojedeme do hor severní Nikaraguy a cestou zastavíme v Chaquitillo komunitě s lokálním muzeem předkolumbovského umění a indiánskými suvenýry. Poté vjedeme do mlžného pralesa Selva Negra, jehož jméno mu dali němečtí kolonizátoři podle německého Černého Lesa.

3. den: Matagalpa, Coffee Tour, procházka po mlžném pralese, přenocování v hotelu Selva Negra. Během návštěvy kávových plantáží se dozvíme vše o tomto, pro Nikaraguu tak důležité a po celém světě známé plodině a odpoledne budeme na vlastní pěst poznávat a fotografovat přírodu na stezkách v Selva Negra.

4. den: transfer do Leónu, zastávka u horkých bahenních pramenů San Jacinto, nocleh v hoteu v Leónu. Čeká nás cesta do koloniálního města León přes ovocné a zeleninové plantáže u Sebaca a dále zastávkou na lávových polích San Jacinto, kde uvidíme asi 20 malých kráterů s vroucím různobarevným bahnem, zvanými "Los Hervideros de San Jacinto", odpoledne prohlídka úžasného koloniálního dědictví jménem León.

5. den: fakultativně výběr ze čtyř polodenních výletů, nocleh v hotelu v Leónu.

- Sopka Cerro Negro (1/2 denní výlet)

Vystoupat na tuto sopku je úžasný zážitek. Tento aktivní vulkán, nejmladší na západní polokouli je "pouze" 650 metrů vysoký a celý pokrytý sopečným popelem a kamením skýtá ze svého vrcholku nádherný pohled na řetěz sopek Los Maribios. Zde byl také vytvořen rychlostní světový rekord ve sjezdu na horském kole.

- City tour León (1/2 denní) To nejlepší, co můžete poznat z koloniální Nikaraguy.

- León Viejo a jezaro Xolotlán (1/2 denní výlet) León Viejo, starý León byl původně hlavním městem Nikaraguy a v roce 2000 jej UNESCO zařadilo mezi světové kulturní památky.

- Juan Venado ostrovní přírodní rezervace (1/2 denní výlet) Jeden z nejúžasnějších přírodních zážitků které Nikaragua nabízí. Lodí mezi mangrovy, pozorování exotického ptactva a ostatní zvěře, závěr výletu je na panenské pláži s možností koupání.

6. den: přejezd do Granady, návštěva sopky Masaya , Masaya market & Laguna de Apoyo vyhlídka, přenocování v hotelu v Granadě. Tento den cestou do Granady nabízí hned několik aktivit:

- Aktivní sopka Masaya

- Masaya suvenýrový trh

- Vyhlídkové místo Laguna de Apoyo

- La Catarina, pestrobarevná vesnička plná květin

Pozdě odpoledne dojedeme do Granady, města které založili Španělé již v roce 1524

7. den: fakultativní výlety okolo Granady, nocleh v hotelu v Granadě.

- City Tour Granada (3 hodiny) Třeba na voze taženém koňským spřežením

- Lodní výlet Las Isletas (2,5 hod. výlet) lodí mezi 365 ostrůvků, stvořených erupcí sopky Mombacho s možností koupele a pozorování vodního ptactva.

- Sopka Mombacho (1/2 denní výlet) pojedeme do národního parku sopky Mombacho, která je pokryta primárním deštným tropickým pralesem a po dobře udržovaných stezkách vystoupáme různými vegetačními pásmy až ke kráteru. Odměnou bude kouzelná vyhlídka na stovky ostrovů a Granadu.

8. den: přejezd do Kostariky, ubytování v Canyon de la Vieja Lodge v Rincon de la Vieja. Tady si užijeme další přírodu, protože v blízkosti jsou hned dva národní parky. Santa Rosa a Rincon de la Vieja.

9. den: výlety dle výběru, nocleh v Rincon de la Vieja. Zde bude dost času na kratší I delší pochody do národních parků, jízdu přírodou na koni, Canopy Tour (2 tratě), nebo pobyt v sopečné bahenní lázni.

10. den: přejezd do La Fortuna, nocleh v hotelu Lomas del Volcán v La Fortuně. Úžasný konus sopky Arenal a na úbočí jen 7 km od kráteru, hotel Lomas de Volcán je situován v kouzelné tropické zahradě s faunou a flórou deštného pralesa.

11. den: výlety dle výběru, nocleh v hotelu Lomas del Volcán. Toto místo vám opět nabízí celou řadu aktivit v panenské přírodě. Můžete si zvolit některý z půldenních nebo celodenních výletů, jako výstup po úpatí sopky k lávovým polím, nebo se vést na hřbetu koní k majestátním vodopádům.

12. den: cesta ke Karibiku, do Puerto Viejo, nocleh v hotelu Casa Carmona. Užijte si nádherný Karibik a jeho atmosféru! Hotel a jeho okolí je úžasným příkladem ekoturistiky přímo na pláži

13. den: volný den , noc v Casa Camarona. Bílá pláž, průzračné moře a deštný prales okolo. Koupání, šnorchlování, výlety do přírody, každý podle svého, noční život s karibskými rytmy a černošským obyvatelstvem nemá chybu.

14. den: přejezd do San José. Nocleh v centru. Krásnými horskými sceneriemi až do hlavního města, dle časových možností krátká city tour.

15. den: transfer na San José International Airport.

 

Fotogalerie:

cat
cra
kolibr
kvet
leguan
nam
nico1
nico10
nico11
nico12
nico2
nico3
nico4
nico5
nico6
nico7
nico8
nico9
playa
rec
zaba
AKTUÁLNĚ
V Mexiku zažívají zvýšený zájem turistů domácích i zahraničních.

Proto stále hledáme nová, neotřelá místa pro poznávací okruhy a zajímavé hotely u moře pro ty, kteří chtějí odpočívat. Aktuálně máme nové, až o 25% nižší ceny pro oblast Karibiku.
Mexico však má navíc nádherné pobřeží Tichého Oceánu. Poznejte jeho nejkrásnější zátoky s námi a napište si o nejlepší nabídku!

Hotel Dreams Huatulco*****
Ohlasy

Renata Ž.: vše proběhlo bez problémů. Hotel Dreams je úplně perfektní. Děkujeme za doporučení.

Stáňa M.: Zájezd byl nádherný. Vše bylo ok hlavně díky Milanovi Štěpánkovi, který byl opravdu bezva průvodce a parťák. Vše vyšlo, počasí bylo perfektní, moře nádherné zejména pod hladinou, jídlo vynikající, památky a příroda fascinující atd.

Stanislav Š. děkujeme za hotel Los 40 Caňones, Mahahual je úžasné místo!

Martina K.: Ještě jednou bych ráda poděkovala - samozřejmě i jménem Jindry - za krásné zážitky. Prohlížím fotky - nasekala jsem jich 1500 a je mi líto při jejich třídění jakoukoliv smazat.

Počet návštěv
264117