Den mrtvých „Día Muertos“ se blíží!

nebudu tady popisovat vznik a historii jednoho z největších svátků v Mexiku. Vše si beztak můžete najít na Google. Ale atmosféru, která je po všech stránkách jedinečná můžete zažít jedině, když budete u toho.

Na 1. a 2. listopadu se téměř vše podřizuje příležitosti setkat se s dušemi zesnulých. Přes den se zdobí, večer se slaví. Nápadité kostýmy, malování bizardních masek, hudba a touha se bavit dokud žijeme. To platí i o tradici trávit noci na hřbitovech. Se smutkem ani nostalgií se tam  nesetkáte. K oslavám patří živá hudba a povznesená nálada, spousta dobrého jídla a specialit připravovaných jen pro tuto příležitost.

Nejbližší poznávací zájezdy 2022

13. 10. Koloniální Mexiko Obaveno

21. 10. Velká cesta Mexikem Uzavřeno

15. 11. Velká cesta Mexikem    Přidáte se

17. 11. Mexiko-Belize-Guatemala-Honduras Obsazeno

18. 12. Velká cesta Mexikem Vánoční

 

Naše ohlédnutí

Letošní začátek roku byl po ročním omezení cestování zase hektický. Koncem ledna jsme vyrazili na sever Mexika s malou skupinou lidí, kteří s námi již v minulosti cestovali. Ohromující ticho kaňonu Barranca del Cobre, den strávený v těsné blízkosti velryb a krásné liduprázdné zátoky jsou to, co se vynoří jako první ze vzpomínek. Také pocit volnosti a částečné úlevy ze zjištění, že ještě existují na světě místa, která dosud nebyla zmrzačená lidskou činností.

Následovala série klasických okruhů „Velká cesta Mexikem“. Ten název sedí, protože za dva týdny ujedeme přes 3000 km, při kterých si člověk uvědomí velikost této země, ale také úžasnou pestrost krajiny a rozmanitost lidí, kteří v ní žijí. Okruh by se také mohl jmenovat “Cestování časem“ díky UNESCO chráněným centrům koloniálních měst a návštěvám archeologických zón starobylých kultur přes 2000 let starých. A nejen to. Na rozdíl od moderních velkoměst žije početná část lidí na venkově tím nejjednodušším způsobem, jen málo závisle na vnějších ekonomických vztazích. Tyhle lidi neohrozí propad růstu HDP.

Mexiko po celou dobu pandemie ponechalo své hranice zahraničním návštěvníkům otevřené. Milióny turistů na pobřeží Karibského moře nezpůsobily epidemiologickou katastrofu, ale při dodržování hygienických pravidel pomohly přežít dopravcům, hotelům, restauracím a statisícům lidí pracujícím v turistickém sektoru. Nyní, po téměř dvouleté odmlce se ve velkém vracejí i velmi opatrní domácí turisté. Znovu obdivují krásy a historii své země, a to je moc dobře!

Catrina
Dia Muertos
Dia Muertos02
Dia Muertos03
Dia Muertos05
dítě
Hellow
hřbitov
Katrina
ofrenda
AKTUÁLNĚ
V Mexiku jsou otevřena muzea, ,  a archeologické zóny prakticky bez omezení stejně, jako pláže, hotely a restaurace.  Vše za podmínek dodržování hygienických zásad.

Proto stále aktualizujeme poznávací okruhy pro cestovatele a hotely u moře pro ty, kteří chtějí odpočívat. Aktuálně máme nové, až o 25% nižší ceny pro oblast Karibiku.
Mexico však má navíc nádherné pobřeží Tichého Oceánu. Poznejte jeho nejkrásnější zátoky s námi a volejte pro nejlepší nabídku!

Hotel Dreams Huatulco*****
Ohlasy

Renata Ž.: vše proběhlo bez problémů. Hotel Dreams je úplně perfektní. Děkujeme za doporučení.

Stáňa M.: Zájezd byl nádherný. Vše bylo ok hlavně díky Milanovi Štěpánkovi, který byl opravdu bezva průvodce a parťák. Vše vyšlo, počasí bylo perfektní, moře nádherné zejména pod hladinou, jídlo vynikající, památky a příroda fascinující atd.

Stanislav Š. děkujeme za hotel Los 40 Caňones, Mahahual je úžasné místo!

Martina K.: Ještě jednou bych ráda poděkovala - samozřejmě i jménem Jindry - za krásné zážitky. Prohlížím fotky - nasekala jsem jich 1500 a je mi líto při jejich třídění jakoukoliv smazat.

Počet návštěv
250353